Obrazek nagłówka
OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ

w Podkowie Leśnej

ul. Błońska 46/48

05-807 Podkowa Leśna

+48 (0-22) 729 10 82

ops@ops.podkowalesna.pl

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Podkowy Leśnej do grupy wsparcia. Grupa jest skierowana do osób szukających pomocy, wiedzy i mądrości życiowych w rozwiązywaniu codziennych problemów w domu, w pracy, zmagających się z emocjami, szukających motywacji, wsparcia, w chorobie, po śmierci bliskiej osoby, w konfliktach, niepowodzeniach, po utracie pracy, po rozwodzie, w zmianach, w podejmowaniu trudnych życiowych decyzji. Udział w grupie wsparcia z elementami edukacyjnymi pomoże Ci w odkrywaniu i realizowaniu własnych potrzeb i celów życiowych. Zachęci do dbania o siebie i własne życie. Spowoduje poprawę jakości życia, zaszczepi nadzieję, zwalczy własną bezradność, wprowadzi wewnętrzny spokój i nauczy nowych umiejętności radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych, zdrowotnych, które zaburzają funkcjonowanie w życiu codziennym.

Grupa wsparcia będzie połączona z „Klubem jogi śmiechu”. Joga śmiechu jest gimnastyką prozdrowotną, ścieżką samodoskonalenia, redukuje stres, zwiększa odporność, rozwijania osobowości. Wprowadza pozytywne zmiany na poziomie zdrowia fizycznego i psychicznego. Integruje rozwój duchowy i emocjonalny, prowadzi do wewnętrznego spokoju oraz wielu pozytywnych zmian w życiu. Joga śmiechu jest połączeniem ćwiczeń śmiechowych z ćwiczeniami oddechowymi z przepony i ćwiczeniami relaksacyjnymi. Wszyscy wiemy, że śmiech ma dobroczynny wpływ na nasze zdrowie.
Co zyskujemy regularnie praktykując jogę śmiechu w naszym klubie?

  1. poznacie na czym jest najgłębszy poziom transu śmiechu i gdy dacie się mu ponieść wejdziecie na ścieżkę zmiany osobistej jaka nigdy się nie skończy,
  2. po regularnych ćwiczeniach wasza pewność siebie zaskoczy wszystkich dookoła,
  3. będziecie promieniować uśmiechem i pełnią nieodkrytego dotąd własnego potencjału,
  4. wasze życie przybierze niespodziewane wcześniej barwy połączone z miłością, wdzięcznością, spokojem i zaufaniem,
  5. poznacie technikę pracy z problemami i zastosujecie ją na sobie,
  6. wyjdziecie z poczuciem humoru, z zabawą i będziecie szukali nowych wyzwań, które staną się dziecinnie łatwe.

Grupa wsparcia będzie prowadzona naprzemiennie z „jogą śmiechu”.

Udział w grupie jest bezpłatny. Startujemy 10 maja bieżącego roku.

Gdzie:
Zespół Szkół w Podkowie Leśnej, ul. Jana Pawła II 20 – sala konferencyjna

Kiedy?
każdy wtorek godz. 18.30 – 20.30

Zapisy oraz bliższe informacje prowadzi organizator:
Ośrodek Pomocy Społecznej w Podkowie Leśnej, ul. Błońska 46/48, tel. (22) 729 10 82

Grupę będzie prowadziła psycholog, coach, arteterapeuta, trener jogi śmiechu – Elżbieta Dybińska – specjalizująca się w pracy z osobami doświadczającymi przemocy w rodzinie, pomaganiu w odkrywaniu drogi do dobrego i twórczego życia.